logo

Edícia Bratislavské rozprávky

Rozky_Kempelen-1.jpg

Edícia Bratislavské rozprávky sprostredkúva čitateľom a čitateľkám osudy tých slávnych osobností, ktorých život bol nejakým spôsobom spätý s Prešporkom, Pozsonyom, Pressburgom či Bratislavou. Po vynálezcovi Johannovi Wolfgangovi Kempelenovi a hudobnom skladateľovi Bélovi Bartókovi môžeme nazrieť aj do života slávneho architekta Ödöna Lechnera.

Rozprávkovo spracovanými životnými príbehmi slávnych ľudí chce OZ Bratislavské rožky priblížiť dejiny Bratislavy malým i veľkým čitateľom. Obyvatelia, ktorí poznajú históriu svojho mesta sú v ňom šťastnejší a vnímavejší k okolitému dianiu. V rámci edície plánujeme predstaviť aj ďalšie významné osobnosti, ktoré prispeli k rozvoju kultúry a vedy v hlavnom meste, a tým si uctiť pamiatku ľudí, ktorí svojimi činmi a výsledkami práce preslávili Bratislavu.

Rozprávky nás vedia nielen rozveseliť a pobaviť, ale v značnej miere nás aj vychovávajú. Učia nás o živote a pomáhajú v rozvoji osobnosti. Pozornosť detí vedia upútať najmä také príbehy, ktoré ich rozveselia a zároveň prebudia v nich aj zvedavosť a predstavivosť. Ich život zároveň obohacuje aj to, ak rozprávka prispieva k intelektuálnemu rozvoju čitateľa.

Viac sa o edícii dozviete na stránke vydavateľa rozprávok, občianskeho združenia Bratislavské rožky.

 


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok