logo

Peter Herceg: Kým nám bolo ukradnuté PKO a ako si nedať úplne ukradúť aj nábrežie (2. diel)

IvoNDole.jpg

IvoNDole. Foto: Hana Fábry

Bratislava fotogenická odporúča: “Vo štvrtok 8. 11. 2018 sa v Primaciálnom paláci na 1. poschodí v zasadačke o 16.30 uskutoční verejné prerokovanie zámeru CPR-A teda východnej časti PKO, kde bola (ešte stojí) napríklad športová hala. Túto časť ja pracovne volám “sídlisko”, pretože v tejto polovici napriek tomu, že tam má byť občianska vybavenosť celomestského a nadmestského významu, vznikajú len obytné domy – teda byty a “apartmány” a pár obchodíkov a kaviarní na prízemí. Nič, pre čo by ktokoľvek sem mal prísť za kultúrou. Lebo biznis. Lebo dnes najviac zarobíte na bytoch. Pár vizualizácií a pohľadov povie viac, ako všetky zbytočné slová o tejto päťposchodovej opache vytvárajúcej čínsky múr s hustými vežami á až 9-podpažných bytoviek.
Celý článok si môžete prečítať na blogu autora.

(…)

Ešte je možnosť zaslať svoje pripomienky ku Správe o hodnotení vplyvov na životné prostredie na Ministerstvo životného prostredia – termín je do 17. novembra (podklady sú tu: http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/polyfunkcny-blok-cpr-bratislava ).


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok