logo

Výsledky sčítania ľudí bez domova budú známe koncom novembra

bezdomovec.jpg

Grafiti, Bratislava. Foto: Hana Fábry

Prvé výsledky historicky prvého sčítania ľudí bez domova v Bratislave by mali byť známe koncom novembra. Jasný bude najmä počet sčítaných ľudí. Kompletné vyhodnocovanie dotazníkov však potrvá niekoľko mesiacov. Do celkových výsledkov bude ešte zahrnuté aj čiastkové sčítanie priamo v nízkoprahových denných centrách a nocľahárňach, ktoré bude ukončené v stredu (16.11.). TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová.

Hlavné mesto v spolupráci s Inštitútom pre výskum práce a rodiny, mimovládnymi organizáciami a dobrovoľníkmi minulý týždeň v stredu (9.11.) v podvečerných hodinách realizovali sčítanie ľudí bez domova. Cieľom bolo zreálniť ich počet na území hlavného mesta, keďže doteraz boli čísla určené len odhadmi, podľa ktorých je v Bratislave zhruba 5000 ľudí bez domova.

Celý článok si môžete prečítať na webovej stránke TASR/TERAZ.


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok