logo

Druhá výstava fotografií Hany Fábry predstaví Bratislavu chránenú aj tekutú

Vystava-2018-pozvanka.jpg

Vystava fotografii Hany Fabry 2018, pozvanka

Ak ste nestihli prvú autorskú výstavu bratislavských fotografií vydavateľky, autorky a fotografky tejto stránky (Hany Fábry), už konecne nemusíte smútiť;) Prichádza výstava druhá:)

Zygmunt Bauman (1925 – 2017), jeden z najvplyvnejších sociológov súčasnosti, popisuje človeka tekutej modernej doby ako jedinca bez pút, ktorý nadväzuje vzťahy čisto náhodne a nedúfa, že by niektorý z nich mohol byť trvalý.
Klára Fleyberková

Zdá sa mi, že presne takto “tekuto” funguje aj Bratislava, respektíve tí a tie, ktorí/é ju – často bezcitne a bez rozmyslu – menia. Chcem ten tekutý pohyb zachytiť rovnako, ako chcem zachytiť (za)chránenú nemennosť histórie mesta.
Hana Fábry

Vernisáž
Vernisáž výstavy fotografií Bratislava chránená, Bratislava tekutá zachytávajúca premeny Bratislavy očami jej “dvornej” fotografky Hany Fábry sa uskutoční 22. novembra 2018 o 18. hodine vo foyer Divadla Malá scéna STU v Bratislave, Dostojevského rad 7.

Vstupné a dresscode
Vernisáž i výstava budú (bezplatne) otvorené širokej verejnosti.
To, čo budete mať na sebe, nie je dôležité. Dôležité je vaše srdce, ktoré – hoci iba trochu – bije aj pre Bratislavu.

Viac o fotografke
Hana Fábry sa narodila v Bratislave v roku 1963, za socializmu pracovala v školstve, v novodobom feudalizme strihnutom neoliberalizmom a katolíckym fundamentalizmom sa od roku 1992 venovala ochrane ľudských práv ako aktivistka a publicistka. V ostatných rokoch sa venuje predovšetkým dokumentovaniu a komentovaniu premien a problémov Bratislavy. Je vydavateľkou stránky Bratislava fotogenická (www.bratislavafotogenicka.eu). Žije v jednej domácnosti s trojnohým kocúrom, vlastní jeden bicykel a dve kolobežky:)

Za motto dobrej dokumentárnej a exteriérovej fotografie považuje kállayovský slogan, o ktorom si myslela, že ho sama vymyslela: chodiť, chodiť, chodiť:). A mať k tomu od prírody (niekedy danajský) dar “vidieť”…

“Mojou túžbou a ambíciou mojej výstavy i webu Bratislava fotogenická je – ako pri každej mojej bratislavskej aktivite – dostať Bratislavu pod kožu nielen ľuďom, ktorí k nej už majú vytvorený blízky vzťah, ale aj tým, ktorí na ňu hľadia občas tak trochu cez prsty. Verím, že poznať znamená mať rád. Verím, že mať rád znamená ochraňovať. Verím, že aj táto výstava prispeje k lepšiemu vzťahu ľudí k mestu, ktoré bývalo kedysi obdivovanou krásavicou na Dunaji.”
Hana Fábry

Výstava je realizovaná za podpory Magistrátu hlavného mesta Bratislavy zo zdrojov grantového programu Ars Bratislavensis.

Ak by ste chceli výstavu podporiť, môžete tak urobiť prostredníctvom transparentnej zbierky na darcovskom portáli Ľudia Ľuďom.
Veľká vďaka.


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok