logo

Mesto pomáha zabezpečovať potraviny pre ľudí bez domova

bezdomovec.jpg

Grafiti, Bratislava. Foto: Hana Fábry

Hlavné mesto s cieľom zabezpečiť pre ľudí bez domova nevyhnutné potraviny oslovilo viaceré obchodné reťazce s prosbou o spoluprácu. Na výzvu hlavného mesta reflektovala obchodná sieť LIDL, ktorá mestu poskytla trvanlivé potraviny a balené vody. Tie si začiatkom tohto týždňa prevzali osobne pracovníci magistrátu, ktorí ich podľa potreby rozdelili a odovzdali neziskovým organizáciám a občianskym združeniam pracujúcim s ľuďmi bez domova.
(…)
Myšlienka tejto formy pomoci vzišla počas pravidelného pracovného stretnutia zástupcov mesta s neziskovými organizáciami a občianskymi združeniami pracujúcimi s ľuďmi bez domova, ktoré informovali o svojej práci a činnosti počas tohtoročnej tuhej zimy. Jednou z foriem podpory bolo zabezpečenie pitnej vody a trvanlivých potravín. Medzi organizáciami a združeniami, ktoré prejavili o darované potraviny záujem sú OZ Proti prúdu, OZ STOPA Slovensko, Depaul Slovensko, Domov Sv. Jána z Boha, OZ Odyseus, Kresťania v meste, OZ Vagus, Domov pre každého, Komunita San´t Egidio a mestská nocľaháreň Mea Culpa. Potraviny a vody im boli rozdelené podľa ich potrieb.

Celý článok si prečítajte na stránke Bratislava.sk.


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok