logo

Upratovanie ako štartovné na behu Gaia Run pomáha prírode

Gaia-Run-2015.jpg

Gaia Run 2015, foto: Hana Fábry

Prvý beh, kde si štartovné môžete odpracovať a pritom pomôcť prírode zbaviť sa odpadkov, taký je aj tretí ročník mimoriadneho bratislavského behu Gaia Run, a brigád, organizovaných v rámci behu v dňoch 8.4. a 22.4. 2017 buď na mieste podujatia alebo vo svojich domácich lokalitách.

GAIA Run, ktorý sa v roku 2017 uskutoční priamo na Deň Zeme, 22.4.2016, odštartuje z parkoviska sídliska vo výstavbe, Malé Krasňany, Bratislava – Nové Mesto.

GAIA Run je putovný beh, ktorý sa každý rok sa koná na inom mieste bratislavskej prírody: “Každý rok bežíme a čistíme
Matku Zem na iných miestach. Možno raz… bude naša Matka čistá a príroda znovu krásna všade,” dúfa organizátor podujatia Pavol Sovič. (Nechajte sa ním pozvať na malú atmosférovú ochutnávku z GAIA Run 2016 alebo 2015 v albume Hany Fábry na Facebooku,)

A ako vznikol Beh Matky Zeme? V apríli 2015 sa skupinka bežcov a bežkýň rozhodla vypratať odpadky zo silne znečisteného lesa pri Jaroveckom ramene. Rozhodli sa “oplatiť prírode takto jej priazeň a dobrotu, ktorou ich zahŕňa pri behu, či cyklistike v danej lokalite a zároveň skrášliť si svoj priestor na športovanie.”

Účastníci a účastníčky GAIA Run vyzbierali v okolitých lesoch vyše dvoch ton odpadkov a pomohli tak vyčistiť jedno z najkrajších prírodných ramien Dunaja. Podujatie si našlo svojich priateľov a sympatizantov a Pavol Sovič vyzýva: “Ak ti osud našej planéty, Matky Zeme, nie je ľahostajný, prosím, pridaj sa k nám a s tvojou pomocou sa nám aspoň na jej malom kúsku podarí to, o čom iní len vedú siahodlhé diskusie.”

Program:
07:30 – 08:00 registrácia bežcov a bežkýň, ktorí/é si plánujú odpracovať štartovné na mieste behu
08:00 – 10:00 brigáda v priľahlých lesoch a vinohradoch (Karpaty sú pekné čisté, smeti sú len na okrajoch, bude čo zbierať, netreba sa báť:))
09:00 – 10:00 pre bežcov a bežkyne, ktorí/é už majú štartovné “zaplatené” prevzatie štartových balíkov a štartových čísiel.
10:00 – 10:30 pre bežcov a bežkyne po brigáde prevzatie štartových balíkov a čísiel
10:10 – 10:20 opis a vysvetlenie trate GAIA Run a HOBBY Run (Bežcom CaniCross podá opis trate Janka Mareková v jej zvolenom čase)
10:30 Spoločný štart všetkých kategórií
12:00 – 12:30 Vyhlásenie víťazov a víťaziek v jednotlivých kategóriách
12:00 – 14:00 obed pre bežcov a bežkyne, občerstvenie
13:00 – 16:00 sprievodný program:
Slovenská Vegánska spoločnosť: “Začínam byť  vegánom, ako na to?”
The Run – najdlhší Slovenský štafetový beh
Jožko Rajchl: “Austrália očami ultrabežca”
Mário Bošanský: “Ako sa rodil Marsilius.”
diskusia s Rudolfom Kusým: “Bežci, chráňme si Karpaty”
Tombola

Zmena programu vyhradená.

MIesto štartu a stretnutia:
PD Vinohrady, Malé Krasňany

Organizátori:
Priatelia Behu Ležérneho
Spolupracujúce komunity: I Run; I Beh; FIT Styl Running

Partneri:
Generálny partner podujatia: GAIAproducts
Hlavný partner podujatia: LUCRON Development
Hlavný mediálny partner podujatia: Beh si ty


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok