logo

Vagus, Domec a Dobre&Dobré

domec.jpg

Vagus, Domec a Dobre&Dobré

OZ Vagus vzniklo v roku 2011, založili ho sociálni pracovníci, ktorí dlhodobo pracovali s ľuďmi bez domova. Hlavným cieľom vzniku združenia bolo vytváranie nových a inovatívnych služieb pre ľudí bez domova. Prvou takouto službou bol plánovaný vznik a otvorenie denného centra pre ľudí bez domova v Bratislave, ktoré v tej dobe v Bratislave neexistovalo.

Zakladatelia OZ Vagus popri rozvíjaní samotného združenia pracovali v projekte Streetwork – terénna sociálna práca s ľuďmi bez domova, ktorý bol v tej dobe realizovaný OZ Proti Prúdu. Koncom roka 2011 oznámilo OZ Proti Prúdu ukončenie projektu Streetwork z finančných dôvodov. Hrozilo, že tisíce ľudí bez domova prídu o dôležitú službu. OZ Vagus sa aj s celým pôvodným tímom projektu Streetwork rozhodlo zachrániť dôležitý projekt, ktorý je jedinečný v rámci celého Slovenska.

Počas pár mesiacov získali noví členovia tímu nové priestory, služobné vozidlo, technické vybavenie a projekt Streetwork mohol plynulo pokračovať pod vedením OZ Vagus.

Viac o združení a jeho projektoch vám prezradí webová stránka Vagusu


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok