logo

V decembri vydáme jedinečný Diár 2018 – Historické udalosti a osobnosti Bratislavy. Môžete ho mať…

DSC_6910.jpg

Hviezdoslavovo námestie 2017. Foto: Hana Fábry

Občianske združenie Bratislava fotogenická s podporou Magistrátu mesta Bratislavy pripravuje jedinečný diár na rok 2018, ktorý bude možné využívať ako pracovný kalendár a zároveň po prvý raz aj ako (heslovitý, stručný, prehľadný) zdroj informácií o významných dejinných udalostiach mesta a o jeho osobnostiach.

Znie to až neuveriteľne, ale je to tak. Bratislava získava svoj vlastný diár, ktorý bude pamätať nielen na meniny a štátne sviatky či pamätné dni Slovenskej republiky, ale aj na významné dni a osobnosti mesta, vôbec po prvý raz. Občianske združenie Bratislava fotogenická zo zdrojov grantového programu Ars Bratislavensis hlavného mesta Bratislavy v spolupráci s občianskym združením Bratislavské rožky vytvára dielo, ktoré bude v elektronickej i tlačenej verzii stručným a prehľadným informačným zdrojom o historicky významných dňoch a osobnostiach mesta. V prípade získania finančných prostriedkov na tlač diára sa stane aj reprezentatívnou tlačovinou, vhodnou na obdarovanie domácich obyvateľov a obyvateliek, oficiálnych hostí či návštevníčok a návštevníkov Bratislavy.

Kalendár bude vizuálne i textovo spracovaný tak, aby bol príťažlivý nielen pre milovníčky a milovníkov Bratislavy, jej histórie a jej fotografického stvárnenia, ale aby ako bežný pracovný kalendár zároveň slúžil účelu, pre ktorý si kalendáre zvykneme kupovať všetci:).

Diár bude vyrobený ručne v počte cca 200 kusov, vytlačený na kvalitnom papieri v rozmere praktického malého zápisníka A5 – a samozrejme v ňom nebudú chýbať aktuálne fotografie mesta vizuálne spracované v dobovej historizujúcej atmosfére.

Vzhľadom na fakt, že diár vyjde v malom náklade a nebude možné ho kúpiť v predajných sieťach (to znamená, že nebude voľnopredajný), stane sa tak zberateľskou raritou, ktorú nemôžete nemať:). Zároveň veríme, že sa diár stane prvým v rade podobných diárov a vy si budete môcť budovať ich zbierku. Ale to som už zabehla príliš do budúcnosti…

Tak si to zhrnieme:)
Jedinečný, lebo zdá sa, že jediný a prvý svojho druhu. Vytlačený na kvalitnom papieri, s vlastným grafickým dizajnom, ručne vyrobený malou bratislavskou firmou Remini, ktorú vlastní mladý bratislavský lokálpatriot. Praktický, v rozmere malého zápisníka A5. Obsahovo zameraný na pamätné udalosti a osobnosti Bratislavy, ktoré vyberal historik Ján Vyhnánek z občianskehozdruženia Bratislavské rožky. S virtuálnym sídlom na webe Bratislavy fotogenickej (s víziou pravidelnej aktualizácie na webe a ročnej periodicity v tlači). A samozrejme, s historizujúcimi fotografiami bratislavskej fotografky Hany Fábry, vydavateľky webzinu Bratislava fotogenická.

Čo viac chcieť od prvého bratislavského diára, ktorý bude pracovným kalendárom a zdrojom informácií z bratislavskej histórie zároveň? Asi už nič. Okrem peňazí na tlač:) A práve tie by sme od vás radi získali výmenou za tento prvý diár svojho druhu s názvom Historické udalosti a osobnosti Bratislavy.

Podporovateľky a podporovatelia, ktorí podporia vyrobenie diára sumou 15 eur (a viac), tento výnimočný bratislavský diár automaticky získajú. Takže niečo za niečo:)

Kúpu diáru si môžete zabezpečiť a/alebo ho môžete podporiť finančne v transparentnej zbierke na darcovskom portále Ľudia Ľuďom.


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok