logo

Zažili ste Korzo či Mliečak? Aj vy sa s nami môžete podeliť so svojimi spomienkami…

Nostalgicke-rozhovory.jpg

Nostalgicke rozhovory. Foto: Hana Fabry 2016

Bratislava fotogenická s podporou grantového programu Ars Bratislavensis spúšťa sériu zaujímavých Nostalgických rozhovorov, venovaných Bratislave – a neúnavnej propagátorke “starej” Bratislavy, svojho času aj redaktorky kultového Večerníka, Dagmar Wienand, ktorá svojím facebookovým fotoalbumom Nostalgická Bratislava spustila niekedy v roku 2010 obrovský a doteraz neutíchajúci boom záujmu o to, ako vyzeralo naše mesto kedysi, v nedávnej minulosti. A k fotkám vždy patrili veľké debaty o tom, kde čo stálo, čo dnes už nestojí, kde kto kam chodil a s kým, spomínalo sa na bratislavské postavičky i persóny, na priateľov a kamarátky, na politické dianie či pozadie bratislavských zmien. Vo všetkých tých diskusiách bublal život a láska k Bratislave. A preto tento projektík… radi by sme tú atmosféru i spomienky uchovali…

Bratislava fotogenická oslovila a oslovuje Bratislavčanky a Bratislavčanov, ktorých detstvo a dospelosť sa odohrávali v časoch minulého režimu, na ktoré aj napriek jeho temným stránkam často spomínajú s láskou a nostalgiou. Bolo to predsa ich detstvo, ich mladosť…

A vy sa môžete do spomínania pripojiť tiež…

Prečítajte si list, ktorým sa obraciam na našich bratislavských priateľov a priateľky, a teda aj na Vás (i na vás:)), v ktorom nájdete všetečné otázky o vašom živote v “starej” Bratislave.

Na žiadnu otázku nemusíte odpovedať, na všetky otázky však odpovedať môžete. A môžete pripojiť aj spomínania, na ktoré naše otázky nepamätajú:)

Vaše rozprávanie možete poslať na adresu hana.fabry@bratislavafotogenicka.eu. Prednostne zverejníme rozprávanie pod vaším menom, ideálne aj s fotografiami či už z minulosti a/alebo súčasnosti, či už to budú fotografie mesta a/alebo vaše osobné. Nebudeme zverejňovať nič nenávistné, samozrejme. O tom asi netreba ani hovoriť…

Takže tu je ten list a otázky:)

Dobrý deň, milá duša prešporská i bratislavská,

dovoľte mi kratučko predstaviť seba i dôvod, pre ktorý sa na Vás obraciam. Som rodená Bratislavčanka a venujem svojmu (nášmu) mestu nesmierne veľa svojho voľného času ako jeho fotografka a občasná publicistka, pretože je mojím milovaným domovom. Hoci mám „iba“ 55 rokov, cítim sa ako stará Prešpuráčka, ale aj ako súčasná Bratislavčanka – a ako takú ma veľmi zaujíma, ako ľudia v Bratislave žili v čase, keď ja som bola dieťa a vy už ste možno boli (takmer?) dospelá/ý. Zaujíma ma obdobie slobodnejších 60-tych rokov, ale aj obdobia pred nimi či po nich; závisí od Vás, s čím by ste sa s nami ostatnými chceli zo svojho života podeliť. Vaše spomienky by sme – samozrejme s Vaším súhlasom – uverejnili na webovej stránke Bratislava fotogenická.

Vaše spomienky, prípadne aj fotky, ako aj spomienky a fotky ďalších Bratislavčaniek a Bratislavčanov pomôžu zachovať spoločnú pamäť nášho mesta, ktoré sa nám mení pred očami na nepoznanie…

Tak ak máte chuť a čas, (klik) sadnite si k našim otázkam a spomínajte (píšte odpovede priamo pod jednotlivé otázky); tešíme sa na každé slovo, na každú fotku, na každý príbeh… (alebo klik sem: https://drive.google.com/open?id=16Cn_hNQRAU32CRI7-rihhp8sIqxiQhDDOktnJCM4-ew).

VEĽKÁ VĎAKA.
A ak nám k opovediam napíšete na seba kontakt (mobil či facebook alebo e-mail), určite sa Vám ozveme, čo bude s Vašimi odpoveďami ďalej.

Za Bratislavu fotogenickú želá všetko dobré
Hana Fábry.


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok