logo

Podporte petíciu proti zastavaniu plochy Starého letiska Vajnory

Vajnory-mapka.jpg

Plocha Staré letisko Vajnory je najväčšia plocha svojho druhu v územnom pláne Bratislavy, venovaná funkcii šport, telovýchova a voľný čas. Je to najväčšia plocha v Bratislave, určená všetkým terajším aj budúcim generáciám Bratislavčanov na rozvoj športových a rekreačných aktivít.

Potichu, bez akejkoľvek snahy o verejnú diskusiu s obyvateľmi/obyvateľkami a bez posúdenia alternatív, bola developermi iniciovaná zmena územného plánu Bratislavy na tejto ploche.

Už 27. 9. 2018 má 45 poslancov mestského zastupiteľstva v Bratislave hlasovať o zmene funkcie tejto plochy na developerom požadovanú funkciu pre bytovú zástavbu. Ak túto zmenu územného plánu mestskí poslanci odhlasujú, Bratislava navždy príde o najväčšiu súvislú plochu určenú na rozvoj športovísk a rekreačných aktivít.

Podpíšte elektronickú petíciu za zachovanie funkcie „šport, telovýchova a voľný čas“ na tejto jedinečnej ploche v Bratislave! Apelujte na vašich mestských poslancov a poslankyne!

Nenechajme developerov zastavať aj poslednú najväčšiu súvislú rekreačnú plochu v hlavnom meste!


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok