Načítanie Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalost už prebehla.

Festival NASUTI: na tému odpadu, recyklácie a udržateľného prístupu

21. septembra 2018 - 22. septembra 2018

Udalosť navigácia

Nová Cvernovka pozývame na festival súčasného umenia a udržateľnosti NASUTI počas piatku 21.9. a soboty 22.9. v interiéri a exteriéri Novej Cvernovky.

Zámerom festivalu je zvýšiť povedomie o zodpovednom prístupe k odpadu prostredníctvom umenia ako aj vzdelávacieho programu (prednášok, diskusií a workshopov) pre dospelých i deti či hudobnej produkcie. Diskutovať sa bude o triedení odpadu, zelenej architektúre, recyklovanej móde, eko životnom štýle a mnohom inom. Deti si na workshopoch budú môcť vyrobiť Hmyzodom, ušiť ozdobnú kapsičku či zaplátať ponožku a zistiť, čo všetko sa skrýva za vecami našej dennej spotreby, koľko práce, materiálu, ľudí.

Umelci a umelkyne budú pracovať s témou odpadu, recyklácie a udržateľného prístupu. Prvotnou inšpiráciou je materiál, ktorý sa nachádza na kope sute na nádvorí Novej Cvernovky. Ide o pozostatok rekonštrukcie, s ktorou sa potrebujeme popasovať. Príďte si pozrieť tvorbu socháriek Lucie Luptákovej (SK-NL), Polonci Lovšin (SI), performera Tomasza Szramu (PL-FIN) či sochára Luba Mikleho (SK) a ďalších.

Celý program NASUTI nájdete na webe novacvernovka.eu/program/festival-nasuti alebo na facebooku www.facebook.com/events/204779250180931/


Podrobnosti

Začiatok:
21. septembra 2018
Koniec:
22. septembra 2018
Udalosť kategŕia:
Udalosť značky:
,

Miesto konania

Nová Cvernovka
Račianska 1575/78
Bratislava, 83102 Slovenská republika