logo

Pre lásku k mestu – darcovská zbierka pre štart Bratislavy fotogenickej

BaF_Zo-striech.jpg

Bratislava fotogenická, fejsbuková stránka bratislavskej aktivistky, fotografky, publicistky a sprievodkyne Hany Fábry sa za roky svojej existencie rozrástla nielen o množstvo fotiek, ale aj fanúšikov a podporovateľky.

Aby mohla začať reálne pomáhať mestu, potrebuje širší občiansky rozmer. Preto je na ceste webová stránka bratislavafotogenicka.eu – a tá sa uchádza o Vašu pomoc a podporu. Ďakujeme.

Príbeh fotogenický:)
Keď som v júni 2011 spustila na sociálnej sieti Facebook stránku Bratislava fotogenická, fotila som na mobil. Fotky sa nielen mne zdali vskutku pekné;). Dnes je na stránke vidieť posun. Jej vlastný – čo do obsahu, aj môj – čo do kvality fotografií. Stránku som postupne vyprofilovala nielen ako prezentáciu mojich či dobových fotografií a videí Bratislavy, ale aj ako priestor na prezentáciu občianskeho pohľadu na nie práve najveselšie dianie v Bratislave.

Spolu s mojimi článkami či s článkami z médií pribúdali aj pozvánky na podujatia v Bratislave… a zrazu to bolo jasné. Bratislava potrebuje webovú stránku s informáciami a názormi z prostredia občianskej spoločnosti, ktoré nebudú prifarbovať developeri a investori, ani skresľovať politické bábky, ale práve naopak, chýba jej súhrnná stránka o aktivitách občianskych iniciatív, združení, jednotlivcov či ad hoc spojení s jediným cieľom. A tým je prospech mesta a ľudí v ňom žijúcich, prospech a udržateľnosť verejných priestorov, zelene, pamiatok, verejnej dopravy atp.

Široký občiansky webzine
Bratislavský občiansky webzine Bratislava fotogenická bude publikovať články z prostredia občianskej spoločnosti, predovšetkým tlačové správy bratislavských MVO, názory, rozhovory, petície, protesty, pozvánky, ankety, granty, užitočné odkazy, zákony, adresár MVO, adresár mesta, inzerciu na prácu v MVO, príklady dobrej praxe, občianske kauzy či stavebné a výrubové konania atp. A samozrejme, stránka bude reflektovať aktuálne dianie v meste a podľa potreby mu prispôsobí svoj obsah a/alebo štruktúru. A to, samozrejme, niečo stojí…

Štart Bratislavy fotogenickej môžete podporiť aj vy na darcovskej stránke Ľudia Ľudom.

Cieľom stránky je zhmotňovať a personifikovať motto jej názvu: Bratislava fotogenická – pre lásku k mestu. Nadšenie však nikdy nie je všetko, vie to každý skúsený dobrovoľník či aktivistka. Všetky zmysluplné a dlhodobo udržateľné aktivity potrebujú okrem entuziazmu a nápadov aj svojich mecenášov. A ich peniaze. Vaše peniaze:). Vás, ktoré/í máte Bratislavu rady/i. Vás, ktorým záleží na tom, aby nemizla jej pamäť, aby sa nestrácalo jej čaro a genius loci. Aby tí, ktorí sa Bratislave venujú vo svojom voľnom čase, mali kde prezentovať svoje aktivity, svoje názory, svoje obavy. Aby tí, ktorí budú web tvoriť, sa mu mohli venovať naozaj stabilne, pravidelne a systematicky.

Vytvoriť dobrú, politicky nezávislú, devolopermi neovplyvnenú občiansku stránku s názorom je rovnako náročné ako vytvoriť dobré mienkotvorné noviny. Azda môžeme dúfať, že nám s tým pomôžete – pomôžete tým najmä Bratislave.

Ambíciou webovej stránky Bratislava fotogenická totiž nie je nič menšie, ako nájsť a spojiť srdcia, ktoré bijú pre Bratislavu. A sú ochotné niečo pre ňu urobiť…

Veľká vďaka za každú podporu a pomoc.
Hana Fábry
hana.fabry@bratislavafotogenicka.eu


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok