logo

Klimaštrajk: Za budúcnosť nás všetkých

Bratislava-fotogenicka-podporuje-klimastrajk.jpg

Bratislava fotogenicka podporuje klimastrajk

Dvadsiateho septembra vyjdeme spolu s miliónmi štrajkujúcich študentov a študentiek po celom svete do ulíc, aby sme opäť raz poukázali na hrozbu klimatickej krízy.

Klimatická kríza je hrozba, ktorá sa dotýka nás všetkých. Bez rozdielu. Bez ohľadu na vek, pohlavie, zamestnanie či farbu pleti. Sme v tom všetci spolu a spoločne musíme aj žiadať rýchle a efektívne kroky, ktoré nám pomôžu túto krízu zvládnuť.

Ako ľudstvo sme dohnali našu planétu na hranicu ekologického kolapsu, ktorého následky pocítime všetci. Na planéte bez života nie sú žiadne školy, žiadne zamestnanie, žiaden priemysel. Na planéte bez života nie je budúcnosť.

Napriek mnohým zmenám v spoločenskom vnímaní klimatickej krízy stále nekonáme dostatočne rýchlo. Chýba nám odvaha na uskutočnenie radikálnych systémových zmien, po ktorých stále intenzívnejšie volajú vedci. Ak chceme zachrániť našu budúcnosť, musíme si uvedomiť, že nemôžeme pokračovať v zaužívanom spôsobe života. Všetko a všetci sa musíme zmeniť. A to veľmi rýchlo. Nevieme, koľko času ešte máme, aby sme sa vyhli katastrofe.

Postoj väčšiny spoločnosti však stále ani zďaleka nezodpovedá skutočnej vážnosti klimatickej situácie. Preto pokračujeme v snahe prebudiť svet a našu krajinu. Bojujeme za to, aby sme si uvedomili, že ak budeme pokračovať, ako doteraz, prežitie našeho druhu je veľmi neisté.

V piatok 20. septembra o 11:00 sa preto opäť stretneme na námestiach. Štrajkovať budeme okrem Bratislavy aj v Žiline (https://www.facebook.com/events/1435969906556800/), v Banskej Bystrici (https://www.facebook.com/events/2325292794184945/) a v Košiciach (https://www.facebook.com/events/400984917216033/).

Na štrajku sa môže zúčastniť ktokoľvek, potrebujeme každého z vás, lebo len spoločne môžeme byť dostatočnou silou, ktorá prinúti zodpovedných konať. Štrajk môžete podporiť aj tým, že pokiaľ žijete v okolí miest, v ktorých sa štrajk plánuje, zmobilizujete sa a s vašim okolím ho podporíte svojou účasťou!

Za budúcnosť planéty a prežitie ľudstva totiž nemôžu bojovať iba študenti a študentky. Klimatická kríza je celosvetový problém, ktorého riešenie stojí na pleciach všetkých. Potrebujeme aj vás, aby ste sa za nás postavili. Učiteľov, rodičov, farmárov, úradníkov, vedcov či laikov – všetkých, ženy aj mužov. Potrebujeme celospoločenský tlak.

Vyzývame každého človeka, ktorému nie je osud planéty ľahostajný, každého, kto sa obáva o našu budúcnosť, aby sa k nám v piatok 20. septembra pridal.


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok