logo

Najstaršia je Viecha u Sedliaka, slávi šesťdesiatku

obchodna.jpg

Viecha u Sedliaka, Obchodná ulica / Zdroj: Obchodnaulicaaokolie.sk

Viecha u Sedliaka na Obchodnej ulici je najstaršou dochovanou vinárňou v Bratislave. Už 60 rokov patrí medzi obľúbené miesta Bratislavčanov, ako aj známych osobností. Rast záujmu hlásia aj turisti hľadajúci autentické slovenské podniky s dochovanou dobovou atmosférou.

Viecha u Sedliaka je nepretržite otvorená od roku 1956. Založilo ju vtedajšie poľnohospodárske družstvo PD Vinohrady, ktoré z viníc neďaleko Bratislavy dodávalo svoje víno ako aj mäso. Podnik sa tak stal vychýreným miestom pre svoje „domáce“ víno, ako aj tradičnú slovenskú kuchyňu. Bolo to totiž jedno z mála miest, kde ste si v minulosti mohli kúpiť kvalitné víno a burčiak v Bratislave. Priamo totiž pod viechou je dvojpodlažná pivnica plná dobových drevených sudov z ktorých sa víno čerpalo.

Viecha bola vyhľadávaným miesto medzi Bratislavčanmi, neraz ste tu mohli zazrieť aj známe osobnosti. Či už to bol Viliam Polónyi, František Zvarík, Heger, Ťapák, Huba, Króner a mnoho ďalších hercov a režisérov z neďalekej Novej scény. Dodnes sa tu stretávajú bývalí hokejisti bratislavského Slovana na čele s Jozefom Golonkom.

Viac sa dozviete na webovej stránke Obchodná ulicaaokolie.sk


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok