logo

Bratislavské rožky vydali Prešporský kalendár 2017

Rozky_Kalendar-2017.jpg

Občianske združenie Bratislavské rožky / Pozsonyi Kifli Polgári Társulás / Bürgervereinigung Pressburger Kipferl vydalo Prešporský kalendár 2017. Celý je venovaný Izabele – aristokratke, ktorá fotila Bratislavu.

Do Prešporského kalendára, ktorý vychádza už tretí rok, jeho zostavovatelia tentoraz vybrali stodesaťročné fotografie arcivojvodkyne a vášnivej fotografky Izabely z Croÿ a Dülmenu. Arcivojvodkyňa používala veľkorozmerné sklenené negatívy s rozmermi 21×27 cm, vďaka ktorým zhotovovala mimoriadne detailné zábery.

Jej fotografické aktivity sa začali v Prešporku. Celá rodina sa nechávala s obľubou fotografovať a na jej zvečňovaní sa podieľali viacerí fotografi. Izabeline umelecké fotografie uverejnili mnohé odborné časopisy a boli pravidelne vystavované aj na medzinárodných fotografických výstavách.

Jej hodnotné fotografické dedičstvo tvorí dnes súčasť zbierok Maďarského národného múzea v Budapešti.

 

Kalendár si môžete zakúpiť od 18. novembra do 22. decembra 2016 na Vianočných trhoch v Bratislave v stánku združenia Bratislavské rožky.


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok