logo

Kauza Parku kultúry a oddychu

DSC_1758.jpg

Každé moderné mesto vie, že verejné priestory, parky, kultúrne a spoločenské inštitúcie tvoria dušu mesta. Sú to priestory, kde sa občania všetkých sociálnych skupín môžu slobodne pohybovať, stretávať sa, relaxovať a tvoriť.

Nábrežia sa vo všeobecnosti považujú za najcennejšie a najatraktívnejšie verejné mestské priestory, sú pýchou a vizitkou mnohých vyspelých miest po celom svete. Sú venované predovšetkým občanom, ich kultúrnym, voľnočasovým, športovým a iným spoločenským aktivitám.

Na našom dunajskom nábreží v Bratislave viac ako 50 rokov slúžil kultúre a občanom Park kultúry a oddychu. Už neslúži… a nikdy nebude. Bratislavské zastupiteľstvá pod primátormi Andrejom Ďurkovským (KDH) a Ivom Nesrovnalom (SDKÚ) dovolili developerovi PKO zbúrať.

S celou kauzou sa môžete podrobne oboznámiť na webovej stránke Zachráňme PKO, ktorú pripravila Iniciatíva Bratislava otvorene.


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok