logo

Diskusia: Smart cities – mestá s vlastným rozumom?

Novy-Stary-most.jpg

Nový Starý most, foto: Hana Fábry

Posledná diskusia Café Európa v roku 2016 bola spojením s iniciatívou Európskej únie: Dialóg s občanmi. Hlavnou témou bola idea smart cities a teda budúcnosti miest, ich rozvoja, inteligentného spravovania a využitia možností nových technológií.

Pozvanie do diskusie prijal primátor mesta Bratislava, Ivo Nesrovnal, a podpredseda Európskej komisie, Maroš Šefčovič. Diskusiu viedol Vladimír Bilčík z SFPA.

(…)

Podstatou idei smart cities alebo inteligentných miest, je cieľ, ktorý je možné zhrnúť do jednej vety: „Mestá, kde sa ich obyvatelia cítia dobre.“ (M. Šefčovič) To znamená, že im mesto ponúka mnoho možností či už z hľadiska dopravy, komunikácie s riadiacimi orgánmi, zlepšovaním životného prostredia a podobne. Druhým podtitulkom idei smart cities je efektívne šetrenie a financovanie zo strany mesta vo všetkých oblastiach.

Celý článok spolu s krátkym videom z diskusie si môžete pozrieť na webovej stránke Cafe Europa.


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok