logo

Diár Bratislavy fotogenickej – s podtitulom Bratislava magická – vyjde aj v roku 2020

Diar-2020-Bratislava-magicka.jpg

Diár 2020, Bratislava magická. Foto: Hana Fábry

Občianske združenie Bratislava fotogenická pripravuje v poradí už tretí – svojho druhu jedinečný – diár na rok 2020, ktorý bude možné využívať ako pracovný kalendár a zároveň ako (heslovitý) zdroj informácií o významných dejinných udalostiach a osobnostiach mesta. Na tejto stránke si diár môžete predplatiť.

Znie to až neuveriteľne, ale je to tak. Bratislava aj za vašej podpory získava už po tretí raz historicky jedinečný vlastný diár, ktorý pamätá nielen na meniny, štátne sviatky a pamätné dni Slovenskej republiky, ale predovšetkým na významné dni a osobnosti mesta.

Občianske združenie Bratislava fotogenická v spolupráci s občianskym združením Bratislavské rožky vytvára dielo, ktoré je v elektronickej i tlačenej verzii stručným a prehľadným informačným zdrojom o historicky významných dňoch a osobnostiach mesta.

Diár sa stihol stať obdivovanou (ďakujeme) reprezentatívnou tlačovinou, vhodnou ako darček pre domácich obyvateľov a obyvateľky, ale aj pre oficiálnych hostí či návštevníčky a návštevníkov Bratislavy.

Ako sa ukázalo, diár sa stal tiež ceneným darčekom pre Bratislavčanky a Bratislavčanov, ktorí žijú za hranicami Slovenska, zvlášť pre tých, ktorí sa stále cítia byť starými Prešpurákmi a Prešpuráčkami.

Diár je vždy vizuálne i textovo spracovaný tak, aby bol príťažlivý nielen pre milovníčky a milovníkov Bratislavy, jej histórie a jej fotografického stvárnenia, ale aby ako bežný pracovný kalendár zároveň slúžil účelu, pre ktorý si kalendáre zvykneme kupovať:).

Diár vyrábame ručnou knihárskou technikou v počte, na aký sa nám podarí získať peniaze. Vytlačený bude aj teraz na kvalitnom papieri v rozmere praktického malého zápisníka A6 – a samozrejme v ňom nebudú chýbať aktuálne fotografie mesta, tento rok obohatené o umelecké kresby výtvarníka Milana Blatnického, inšpirované fotografiami autorky a fotografky diára Hany Fábry.

Milan Blatnický, Kocko na výstave. Obraz inšpirovaný fotkami Hany Fábry

Vzhľadom na fakt, že diár vyjde v malom náklade a nie je možné ho kúpiť v predajných sieťach, stáva sa už aj zberateľskou raritou.

Aby sme si to zhrnuli:
Diár vyjde na kvalitnom papieri, s vlastným grafickým dizajnom, knihársky ručne spracovaný malou bratislavskou firmou Remini. Bude praktický, v rozmere malého zápisníka A6, obsahovo zameraný na pamätné udalosti a osobnosti Bratislavy, ktoré vyberá historik Ján Vyhnánek z občianskeho združenia Bratislavské rožky, s vlastným virtuálnym sídlom na webe Bratislavy fotogenickej. A samozrejme, s fotografiami bratislavskej fotografky Hany Fábry, vydavateľky webzinu Bratislava fotogenická, a tentoraz aj s bratislavskými kresbami výtvarníka Milana Blatnického.

 

Čo viac chcieť od diára, ktorý bude pracovným kalendárom a zdrojom informácií z bratislavskej histórie zároveň? Asi už nič. Okrem peňazí na jeho vytvorenie:) A práve tie by sme od vás radi získali výmenou za tento svojho druhu výnimočný diár s podtitulom Bratislava magická

Podporovateľky a podporovatelia, ktorí podporia vytvorenie diára sumou 20 eur (a pokojne aj vyššou:)), diár Bratislava magická automaticky získajú. Vaša podpora sa tak zároveň stane vašim predplatným. A nielen to – získate aj zlosovateľnú vstupenku na spoločnú výstavu Hany Fábry a Milana Blastnického… ale nepredbiehajme udalosti:)

Aby sme si to opäť zhrnuli:
Diár na rok 2020 môžete podporiť akoukoľvek sumou prostredníctvom transparentného účtu Bratislavy fotogenickej číslo SK6783300000002001245463. Do správy pre prijímateľa uveďte svoje meno (respektíve meno, ktoré používate na Facebooku). V prípade podpory rovnej alebo vyššej ako 20 eur získavate automaticky diár samotný a zlosovateľnú vstupenku na spoločnú výstavu bratislavskej fotografky Hany Fábry a výtvarníka Milana Blatnického.

Túžbou Bratislavy fotogenickej je dostať Bratislavu pod kožu nielen ľuďom, ktorí k nej už majú vytvorený blízky vzťah, ale aj tým, ktorí na ňu hľadia občas tak trochu cez prsty.

Veríme, že poznať znamená aj mať rád. Veríme, že mať rád znamená aj ochraňovať.

Veríme, že aj táto zbierka a náš diár prispejú k lepšiemu vzťahu ľudí k mestu, ktoré bývalo kedysi obdivovanou krásavicou na Dunaji.

Ďakujeme a tešíme sa na prácu nad diárom a výstavou i na ďalšie stretnutia s vami.

Za Bratislavu fotogenickú
Hana Fábry
fotografka, autorka a vydavateľka Bratislavy fotogenickej

 


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok