logo

Chorvátske rameno sa pre električku v Petržalke prekladať nebude

DSC_3245.jpg

Bratislava 15. decembra – Chorvátske rameno sa pri budovaní druhej etapy električkovej trate v bratislavskej Petržalke, Bosákova – Janíkov dvor, prekladať nebude. Spracovatelia zámeru zapracovali totiž pripomienky verejnosti, ktoré predstavili v stredu (14. 12.) na verejnom prerokovaní projektu.

(…)

Pokračujúca električková trať v Petržalke by sa mala začať stavať v roku 2018 a s jej dokončením sa ráta o dva roky neskôr. Trať bude mať dĺžku 3,78 kilometra a nadviaže na prvú etapu, ktorá vedie zo Šafárikovho námestia cez Starý most. Druhý úsek sa bude začínať za novou zastávkou Jungmannova a bude končiť v lokalite Janíkov dvor, kde vyrastá developersky projekt Južné mesto.

Celý článok a vyjadrenia primátora i zástupcov zainteresovaných občianskych združení si prečítajte na stránkach TASR.


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok