logo

Petícia: Lepšia Doprava v Bratislave

DSC_1572.jpg

Prvá električka na novom Starom moste; foto: Hana Fábry

My, pod touto petíciou podpísaní obyvatelia Bratislavy, žiadame o okamžité odborné a koncepčné riešenie dopravy v našom meste. Doprava v Bratislave neodvratne smeruje ku kolapsu. Naše mesto potrebuje systémové riešenia odborníkov a nie populistické vyhlásenia politikov.

Žiadame vytvorenie efektívnej koncepcie dopravy s využitím odborníkov na dopravu, ktorí navrhnú riešenie dopravy na niekoľko desiatok rokov dopredu. Verejná doprava, parkovacia politika, cyklodoprava, železničná doprava a chýbajúce prepojenie východnej a západnej časti mesta sú oblasti, kde to absolútne nenapreduje, práve naopak.

Neexistuje tu inštitúcia, ktorá by koordinovala kroky mesta, kraja, štátu a investorov, čo absolútne brzdí rozvoj dopravy v hlavnom meste. Nie je možné, aby riešenia navrhovali politici od stola a aby sa developeri predbiehali v tom, kto predloží väčšiu atrakciu.

Dennodenne počúvame reči o tom, ako sa rokuje, ale výsledok je opačný. Mesto smeruje do nezvládnuteľného kolapsu. Doprava vždy bola, je a bude súčasťou našich životov každý deň. Preto žiadame okamžité riešenia a nie populistické reči pred každými voľbami.

Petíciu môžete podpísať tu.


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok