logo

Občianske združenie Priatelia Rače pozýva na Veľkú jarnú brigádu

Rača_brigada.jpg

Veľká jarná brigáda, OZ Priatelia Rače

 

Prvé jarné lúče Slnka nás po roztopení snehovej pokrývky nemilo prekvapili množstvom odkrytých odpadkov povaľujúcich sa či rozfúkaných po uliciach, zastávkach a trávnatých plochách.

V Rači, Krasňanoch a na Východnom je však už niekoľko rokov veľmi peknou tradíciou veľká jarná brigáda, ktorá spája susedov a obyvateľov týchto troch račianskych obvodov pri spoločnom úsilí o pekné okolie našich domovov.

Tak ako po iné roky, aj túto jar partička aktivistov z OZ Priatelia Rače organizuje Račiansku jarnú brigádu, ktorá sa z roka na rok stáva medzi obyvateľmi čoraz obľúbenejšou – nielen pre skvelý pocit z dobre vykonanej práce pri pohľade na upratané a čisté ulice, ale tiež pre nové kamarátstva a celkovo vynikajúcu priateľskú atmosféru podujatia.

Veľká jarná brigáda sa začína v sobotu 8. apríla 2017 od 9:00. Každý, kto chce prísť a prispieť pracovitou rukou, pomocou či dobrou náladou, je vítaný. Prísť môžete na ktorékoľvek miesto stretnutia, ktoré vám vyhovuje – na týchto miestach si vás vyzdvihnú koordinátori, členovia OZ Priatelia Rače. U nich si tiež môžete vyžiadať potrebné pomôcky – vrecia na odpadky, rukavice alebo náradie.

Pre brigádnikov a brigádničky budú k dispozícii základné pracovné pomôcky (rukavice, vrecia, náradie), no ak máte možnosť priniesť vlastné, smelo prineste. Po skončení upratovania približne od 14:00 OZ Priatelia Rače pozývajú všetkých unavených a hladných brigádnikov do Obecnej záhrady MiÚ Rača na Alstrovej ulici, kde bude čakať občerstvenie a spoločné stretnutie celého upratovacieho teamu.

Už teraz sa tešíme, že po tohtoročnej brigáde opäť ostane pekná, čistá a uprataná Rača, Krasňany aj Rendez a najmä usmiate tváre unavených, ale spokojných susedov, priateľov a celých rodín, ktorí sa na tom podieľali.

Pomoc na brigáde prisľúbili tiež MČ Bratislava – Rača, OZ Zelená hliadka, OZ Mládež ulice, OZ Stará jedáleň, vinárstvo Dušan Žitný, bufet Šínweg

O podujatí informovala Vieroslava Štrbáková z OZ Priatelia Rače.


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok