logo

Múzeum mesta Bratislavy (MMB)

Titulka3-sepia.jpg

Stara radnica. Foto: Hana Fabry 2017

Múzeum mesta Bratislavy, založené v roku 1868, dokumentuje históriu Bratislavy. Zbierky mimoriadnej umeleckohistorickej hodnoty dokladajú dejiny mesta od najstarších dôb prostredníctvom archeologických nálezov, pamiatok na bohatú remeselnú činnosť i priemysel, vinohradníctvo, dejiny farmácie, kultúrny i spoločenský život, zbierky etnografického charakteru ale i numizmatiky. Zameranie múzea reprezentujú aj jeho jednotlivé tematické múzeá. Múzeum mesta Bratislavy ponúka pre návštevníkov 9 stálych expozícií, ktoré sú situované predovšetkým v historickom centre Starého mesta, mimo neho sa nachádza Národná kultúrna pamiatka hrad Devín a múzeum Antická Gerulata v Rusovciach. Múzeum mesta Bratislavy je múzeom roku 2008, získala tiež cenu časopisu Pamiatky a múzeá za rok 2008 v oblasti obnova – reštaurovanie. Múzeum organizuje vzdelávacie programy pre školy a záujmové skupiny, ktoré sú realizované v doprovode pedagóga.

Múzeum mesta Bratislavy MMB

Radničná 1

81518 Bratislava

+421 2/3218 1312
mmba@bratislava.sk 
www.muzeum.bratislava.sk


Otváracie hodiny:

Ut: 10 – 17
St: 10 – 17
Št: 10 – 17
Pi: 10 – 17
So: 11 – 18
Ne: 11 – 18

Vstupné:

individuálne podľa múzea

Múzeum dokumentuje históriu Bratislavy prostredníctvom zbierok ako sú archeologické nálezy, pamiatky atď. Zameranie múzea reprezentujú jeho jednotlivé tematické múzeá.
Tématické múzeá
Múzeum dejín mesta 
Stará radnica, Primaciálne nám. 3

Múzeum vinohradníctva
Apponyiho palác, Radničná 1

Múzeum historických interiérov
Apponyiho palác, Radničná 1

Múzeum zbraní
Michalská veža, Michalská 22

Múzeum farmácie
Lekáreň U červeného raka, Michalská ulica 26

Múzeum Johana Nepomuka Hummela
Rodný dom, Klobučnícka 2

Múzeum Arthura Fleischmanna
Biela ulica 6

Múzeum hodín
Dom U dobrého pastiera, Židovská 1

Múzeum Janka Jesenského
Somolického 2

Hrad Devín
Devín, Muránska ulica

Antická Gerulata Rusovce
Rusovce, Gerulatská 69


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok