logo

Denník N: Bratislavskí developeri stavajú mrakodrapy na rope

BaF-odporuca-klik.jpg

Developeri J&T RE a HB Reavis nateraz stiahli žiadosť vláde na úľavy pre projekty v Bratislave na oboch brehoch Dunaja. Časť ich projektov mala stát aj na mieste zbombardovanej rafinérky Apollo, kde je už desiatky rokov veľké ropné znečistenie a jedy sa šíria aj ďalej.

(…)

Denník N má k dispozícii doteraz nezverejnené mapy z geologického prieskumu z roku 2002. Podzemný toxický mrak plný ropných látok, karcinogénneho benzénu, nebezpečného toluénu a jedovatých chlorovaných uhľovodíkov sa už vtedy šíril aj do husto obývaných štvrtí, no nikto s tým nič poriadne nerobil. Prítomnosť znečistenia potvrdzujú aj novšie prieskumy developerov, no tie sú iba čiastkové pre územie konkrétnych projektov.

Celý článok vrátane máp nájdete na stránkach denníka N.


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok