logo

Bratislavské rožky vydali novú knihu rozprávok

Rozky.jpg

Ústrednou postavou najnovšej rozprávky z edície OZ Bratislavské rožky je István Széchenyi. Knihu napísal prozaik a novinár (týždenník Vasárnap) István Veres. Titul obsahuje osem príbehov, ktoré čitateľovi približujú život, osobnosť, záujmy a zvyky grófa Istvána Széchenyiho.

Z príbehov sa dozvieme aj to, v ktorej časti Bratislavy sa vďaka Széchenyimu konali prvé konské dostihy v Uhorsku, prečo mal rád Aupark alebo za aký čin si mohol v mladosti pripísať vojenské zásluhy. Niektoré z príbehov prekračujú hranice Bratislavy a referujú o grófových (skutočných alebo fiktívnych) dobrodružstvách na vzdialenejších dejiskách.

Prezentácia knihy Istvána Veresa s názvom Széchenyi sa uskutoční 28. novembra 2016 o 18.00 hod. v Univerzitnej knižnici v Bratislave.

Viac sa o knihe i o práci združenia Bratislavské rožky dozviete na ich webovej stránke.

 


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok