logo

Výstava fotografií: Bratislava fotogenická 2012 – 2016

Bratislava fotogenická Hany Fábry prezentuje  výber fotografií starej aj súčasnej Bratislavy z rôznych, často netradičných,  uhlov pohľadov, priehľadov a „priekukov“ (ako si ich autorka sama nazvala). Fotografia Hany Fábry je nielen mapovaním toho, čo sa z hľadiska architektúry a histórie zachovalo,  nie je len záznamom nových „moderných“ počinov v našom meste, dokumentáciou faktov a poctivým vytrvalým zbieraním materiálu. Je to aj výsostne kritický, názorový pohľad na celospoločenské dianie v našom meste a krajine. Jej fotografie sú na jednej strane nostalgickým pripomenutím si Prešporku s jeho dávnou gráciou dokumentovanou až s intímnym tichým odkazom z hĺbky autorkinej duše, ale sú to aj nemé, revoltou a nespravodlivosťou sveta pobúrené hlasy, ktoré rezonujú nekompromisne ako mementá skazeného ľudstva, či už v meste, alebo na planéte. Fotografie Hany Fábry sú ako „šepoty a výkriky“ o Bratislave, o nás, ktorí sa v nej narodili a nedáme na ňu dopustiť, o tých, ktorí v nej žijú, ale nemajú k nej úctivý vzťah, o tom, ako stačí moc na zrútenie pamiatok aj ilúzií.

Celý článok kurátorky výstavy Barbary Brath nájdete na stránke moja-kultura.sk.

Všetky fotografie z výstavy Bratislava fotogenická sú predajné.
V prípade záujmu, prosím, kontaktuje autorku fotografií Hanu Fábry na e-mailovej adrese hana.fabry@azet.sk.

 


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok