Načítanie Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalost už prebehla.

Lampiónový sprievod a diskusia Nota Bene: Aby všetci mali svoj domov

17. decembra 2016, 16:00 - 20:00

Udalosť navigácia

Nota bene a OZ Proti prúdu vás pozývajú na Vianočný Dobrý trh 2016.

16.00 – DISKUSIA

Téma: Je možné ukončiť bezdomovectvo v Bratislave?
Prečo bol dôležitý prvý plošný prieskum ľudí bez domova spojený s ich sčítaním v Bratislave a čo ukázal? Aké sú príčiny bezdomovectva? Prečo sa človek na ulici ocitá a prečo je tak náročné sa z ulice dostať? Existujú riešenia? Aké sú inšpirácie v iných krajinách?

Moderuje:
Pišta Vandal-Štefan Chrappa

Hostia:
Nina Beňová (OZ Proti prúdu, vydavateľ Nota bene), Lucia Štasselová (mestská poslankyňa), Darina Ondrušová (Inštitút pre výskum práce a rodiny)

Miesto diskusie:
Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava

18.00 – LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

V rámci Vianočného Dobrého trhu sa o 18. hodine z rohu ulíc Nedbalova a Laurinská vyberie na malú svetelnú vychádzku mestom Lampiónový sprievod Nota Bene:  Aby všetci mali svoj domov.  Sprievod chce upozorniť na problematiku cenovo dostupného bývania a ľudí, ktorým stabilná strecha nad hlavou tak veľmi chýba.

Prineste si lampión, sviečku, baterku, čelovku, svetelnú reťaz či inú svietiacu pomôcku :). Lampióny bude možné získať aj v stánku Nota bene počas Dobrého trhu.

Svetlo znamená domov! Ľudia bez domova, tak ako všetci, potrebujú dôstojné bývanie. Prídite vyjadriť podporu myšlienke, že bezdomovectvo sa nás týka a riešenia, ako ho ukončiť, existujú. Je to predovšetkým dôstojné a cenovo dostupné bývanie.

 

 

Podrobnosti

Dátum:
17. decembra 2016
Čas:
16:00 - 20:00
Udalosť kategŕia:

Miesto konania

Stará tržnica
Námestie SNP 25
Bratislava, Slovensko 81101
+ Google Mapa
Webstránka:
http://staratrznica.sk/

Organizátor

Proti prúdu
Webstránka:
http://www.notabene.sk/