logo

Bratislava fotogenická vyberá z Facebooku akcie počas víkendu 2. – 4. júna 2017

P5260050.jpg

Hnutie Limity jsme my pozýva na podujatie Občanská neposlušnost, klima a energetika [Bratislava], ktoré sa uskutoční 3. júna 2017 v čase od 19. do 21. hod. v rastúcej susedskej komunite v bratislavskej Petržalke. Konkrétne sa stretneme na Gessayovej 6 (poblíž Námestia hraničiarov) kde momentálne rastie menší park so záhradou. Viac info o iniciatíve nájdete tu (klik).
Organizátori pozývajú na: 
-> Promítání filmu Disobedience/ Neposlušnost
-> První český klimakemp
-> Debatu o energetické politice.
Podrobnosti sa dozviete aj na Facebooku.

*****

M_P_ BA a Ivor Švihran pozývajú na Vl?st?vedný kvíz júnový
Už len pár nedieľ sa vyspíte a začína hlavná vlastivedná sezóna! Skôr než sa tak stane, si môžete prísť zakvízovať na treťom vlastivednom kvíze tohto roka. Opäť očakávajte 10 krát 5 otázok zo všemožných tém mesta Bratislavy. Päť najlepších nech očakáva sladkú i náučnú odmenu! Odovzdáme konečne aj cenu za posledné miesto? 
Vlastivedný kvíz očakávajte v sobotu 3. júna 2017 v čase od 18. do 22. hod. a prihlásiť sa naň môžete prostredníctvom tohto formulára: https://goo.gl/forms/KbDSLsvmFNRZ8hG53.
Stretávame sa v centre Kalab na Zámockej 5, v blízkosti zastávky Zámocká (linky: 203 a 207): https://www.google.sk/maps?q=48.144578%2C17.098963.
Vstupné je dobrovoľné, hoci aj 2,5€.
Podrobnosti sa dočítate na Facebooku.

*****

BRaK – Bratislavský knižný festival pozýva 1. – 4. júna 2017 do krajiny za zrkadlom: štvrtý ročník Bratislavského knižného festivalu BRaK v Divadle Aréna privíta výnimočných hostí z celého sveta, desiatky malých vydavateľov, a tisíce krásnych kníh. BRaK – Bratislavský knižný festival vznikol v roku 2013 s cieľom vytvoriť priestor pre malých, nezávislých knižných tvorcov a ich diela. Ambíciou festivalu je podávať hodnoverný obraz o dianí v stredoeurópskom knižnom priestore, s dôrazom na tú časť vydavateľskej produkcie, ktorej východiskom nie sú výhradne nároky a očakávania spotrebiteľského trhu. V centre jeho pozornosti stojí záujem o aktuálne podoby, premeny a funkcie knižného média. BRaK je v rovnakej miere festivalom spisovateľov, vydavateľov, prekladateľov, knižných grafikov, ilustrátorov, kníhviazačov, typografov a všetkých ďalších, s knihami spojených profesií a remesiel.
Podrobné informácie a program nájdete na stránke festivalu.

*****

Cyklo Kuchyňa a Cyklokoalícia pozývajú na Deň detí na dvoch kolesách. Oslávte MDD na dvoch kolesách s Cyklo Kuchyňou a Cyklokoalíciou v Sade Janka Kráľa (pri gotickej veži). Urobte si plátenné nákupné tašky, zdolajte prekážkovú dráhu na bicykli, naučte sa, ako sa postarať o svoj bicykel, vyskúšajte si, aké je to jazdiť na tallbajku, recumbente či monocykli a ochutnajte cyklojedlo. Podujatie sa uskutoční 3. júna 2017 v čase od 10. do 17. hodiny v rámci podujatia Slnovrat na Dunaji.
Podrobnosti sa dočítate na Facebooku

*****

OZ Euforion a Dizajn Market – Design Market v dňoch 2. – 3 júna 2017 pozývajú na Dizajn Market Hviezdko 2017 na Hviezdoslavovo námestie navštíviť podujatie, ktoré je jedinečným formátom prezentácie mladých talentovaných dizajnérov, tvorcov a predajcov zo Slovenska a Česka. Širokej verejnosti sa už predstavil na Festivale Pohoda v Trenčíne či na Hviezdoslavovom námestí v rámci Bratislava Street Art festivalu. Team OZ Euforion a Sashe.sk vyberá predajcov podľa ich kvality a dáva im šancu predávať na Dizajn Markete za zvýhodnených podmienok.
Podrobnosti o programe a predajcoch nájdete na stránkach www.dizajnmarket.sk, www.zdruzenie.euforion.sk a samozrejme, na Facebooku.

*****

 

 


 


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok