Načítanie Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalost už prebehla.

Výstava: Peter Žanony – Revenant – Obrazy a sochy

16. decembra 2017, 17:00 - 5. januára 2018, 22:00

Udalosť navigácia

Kurátorka Barbara Brathová pozýva na ďalšiu zo “svojich” výstav, na výstavu sochára a maliara Petra Žanonyho, toho, ktorý sa vracia… 

Peter Žanony sa narodil 27. apríla 1962 v Bratislave. V rokoch 1978 – 1982 študoval Školu umeleckého priemyslu v Bratislave – odbor rezbárstvo. Až do emigrácie do vtedajšieho západného Nemecka žil v Devíne. Prvý kontakt s dlátom ako drevorezbárskym nástrojom získal už ako deväťročný u známej insitnej umelkyne Márii Žilavej.

V roku 1982 sa usadil v meste Bayreuth a začal pracovať ako grafik v rôznych reklamných agentúrach, okrem toho aj ako reštaurátor na Bayreuthskej univerzite. Tu sa stal aj členom umeleckej výtvarnej skupiny Art Schmiede. V tom čase mal ateliér, v ktorom tvoril sochy a maľoval olejom až do obdobia narodenia dcéry Salome. Vtedy techniku maľby zmenil práve kvôli nej na akryl. Po rozchode s matkou svojej dcéry a následnom presídlení do Mníchova pracoval ako dekoratér. V Mníchove navštevoval Akadémiu Wildner, kde sa naučil pracovať s rôznymi grafickými programami.

Po ukončení tohto štúdia začal pracovať ako grafik pre renomovanú obchodnú firmu, kde pôsobí dodnes.

A ako to už v takýchto prípadoch býva, Peter Žanony je známejší v zahraničí ako doma…

Podrobnosti

Začiatok:
16. decembra 2017, 17:00
Koniec:
5. januára 2018, 22:00
Udalosť kategŕia:
Udalosť značky:
,

Miesto konania

Bratislavský hrad
81101 Slovenská republika