Načítanie Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalost už prebehla.

Víkend zatvorených hraníc

Víkend zatvorených hraníc

18. novembra 2016, 16:00 - 20. novembra 2016, 20:00

Udalosť navigácia

Bratislavský samosprávny kraj pripravil v dňoch 18. – 20. novembra 2016 v rámci Festivalu slobody Víkend zatvorených hraníc. Na Cyklomoste slobody tak budú od piatka zátarasy a hraničný priechod sa vráti v čase takmer o tri desiatky rokov.

„Víkend zatvorených hraníc je vrcholom Festivalu slobody. Každý, kto bude chcieť prejsť cez cyklomost do Rakúska, bude musieť spomaliť. No napokon sa za hranice dostane. Navyše, hneď pod cyklomostom stojí aj maketa železnej opony, ktorej kraľuje ostnatý drôt. Osadili sme ju tam preto, aby sa na obdobie totality nikdy nezabudlo. Slobodu si musíme vážiť, pretože nie je samozrejmá,“ predstavil víkendový program na moste Chucka Norrisa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj je spolu s Ústavom pamäti národa organizátorom Víkendu zatvorených hraníc, ktorý od piatku až do nedele pripomenie obyvateľom i návštevníkom regiónu totalitnú atmosféru na hraniciach. Hraničné zátarasy budú na Cyklomost slobody symbolicky osadené v piatok 18. novembra o 16:00. Súčasťou piatkového programu bude aj ukážka zatýkania osôb na hranici (Klub histórie polície, armády a silových zložiek a Klub vojenskej histórie Pohraničnej stráže Záhorská Ves).

Hraničná zátarasa zmizne z Cyklomostu slobody v nedeľu 20. novembra o 16:00 a pripravený je aj kultúrny program, o ktorý sa postará skupina Longital, herec Boris Farkaš a tanečníčka Stanka Vlčeková.

Podrobnosti

Začiatok:
18. novembra 2016, 16:00
Koniec:
20. novembra 2016, 20:00
Udalosť kategŕia:
Webstránka:
http://www.region-bsk.sk/clanok/uz-tento-vikend-budu-hranice-zatvorene-7031.aspx

Miesto konania

Cyklomost slobody
Na mýte
Bratislava, Devínska Nová Ves Slovenská republika
+ Google Mapa

Organizátor

Bratislavský samosprávny kraj
Webstránka:
http://www.region-bsk.sk/