Načítanie Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalost už prebehla.

Umenie pre verejný priestor

23. novembra 2016, 18:00 - 20:00

Zadarmo

Udalosť navigácia

Umenie pre verejný priestor je úspešný cyklus moderovaných diskusií v koncepcii Niny Šoškovej. Jeho zámerom je divákom predstaviť aktivity hostí a organizácie z oblasti umenia a public art iniciatív.

V novembrovom – v poradí už 12-tom vydaní predstavíme trebišovský priestor pre súčasné umenie KONIAREŇ a trenčianske o.z. TRAKT.

Koniareň je alternatívny priestor na podporu tvorby a prezentácie súčasného umenia a kultúry. Cieľom Koniarne je vyplniť medzeru medzi tradičnými inštitúciami, vytvárať podmienky pre prezentáciu súčasného umenia, prinášať aktuálne trendy na kultúrnu perifériu a sprístupňovať súčasné umenie širšej verejnosti.
Základom sú galerijné aktivity a aktivity v oblasti vizuálnej kultúry, no priestor pre súčasné umenie má ambíciu podporovať tiež rôzne činorodé aktivity vychádzajúce z lokálnych komunít.

V Koniarni sa doposiaľ organizovalo niekoľko samostatných či skupinových výstav (Tomáš Rafa, Peter Kalmus, Ján Vasilko …), workshopov, divadelných predstavení či sympózií (PARK CAMP). V súčasnosti prevádzkuje tento priestor O.Z.KONTEXT v zložení Mgr. Branislav Zurko, Mgr. art Peter Valiska-Timečko a Mgr. art Vladimíra Vajsová.

www.ozkontext.sk
www.koniarengallery.com
Koniareň

TRAKT je organizovaná formácia pôsobiaca v Trenčíne, ktorá sa zameriava na aktivity spojené s umením a kultúrou. Medzi hlavné ciele skupiny patria projekty zamerané na umeleckú činnosť s fokusom na nové média a film. Zaujíma ich prienik súčasného umenia cez interaktívne formy, inštalácie, digitálne eventy, vjingové projekcie a enviromenty do verejného priestoru.

Okrem kombinácie netradičných štýlov, foriem a konceptov, podporujú a pracujú aj s tradičnými umeleckými technikami a prístupmi. Snahou tohto mladého kolektívu občianskeho združenia TRAKT je oživiť a spestriť umelecký život v regiónoch Slovenska s presahom do zahraničných spoluprác.

www.trakt.sk

Vstup voľný

Podrobnosti

Dátum:
23. novembra 2016
Čas:
18:00 - 20:00
Cena:
Zadarmo
Udalosť kategŕia:
Webstránka:
http://www.kunsthallebratislava.sk

Miesto konania

Kunsthalle Bratislava
Námestie SNP 12
Bratislava, 81101 Slovenská republika
+ Google Mapa
Telefón:
02 204 715 04
Webstránka:
http://www.kunsthallebratislava.sk