Načítanie Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalost už prebehla.

Bratislavská Hodina Zeme

25. marca 2017, 18:00 - 21:30

Udalosť navigácia

V sobotu 25. marca sa Bratislava zapojí do celosvetovej kampane Hodina Zeme. Mnohé dominanty mesta sa o 20:30 symbolicky ponoria na 60 minút do tmy, aby podporili myšlienku ochrany planéty a životného prostredia.

Organizátor podujatia WWF Slovensko (Svetový fond na ochranu prírody) pozýva Bratislavčanov a Bratislavčanky na spoločnú oslavu Hodiny Zeme na Primaciálnom námestí 25. marca v čase 18:00 – 21:30.

Hodina Zeme je najväčšie hnutie v oblasti ochrany životného prostredia na celom svete. V roku 2007 ju spustilo Sydney, ako jediné mesto a odvtedy myšlienka prerástla do masívneho hnutia, do ktorého sa v minulom roku zapojilo viac ako 7 000 miest zo 178 krajín sveta

„Klimatický systém Zeme sa v poslednom období výrazne mení a dopady začíname cítiť aj u nás doma. Nezostáva nám preto nič iné, ako začať žiť zodpovednejšie, naučiť sa meniť naše každodenné správane i celkové nastavenie a fungovanie spoločnosti. Potrebujeme začať viac využívať prírodné zdroje zmysluplne a šetrne. Treba pripomenúť, že Hodina Zeme nie je o ušetrení energie za jednu hodinu. Je to symbolika, ktorá volá po zmene v každodennom myslení a konaní nás všetkých“, uviedla riaditeľka WWF Slovensko Miroslava Plassmann.

Rovnako ako v mnohých svetových metropolách a slovenských mestách v Bratislave  zhasnú o 20:30 viaceré dominanty mesta na symbolických 60 minút.

Tradične sa pripojí Bratislavský hrad, Prezidentský palác, Dóm Sv. Martina, Historická budova SND, Veža Starej radnice, vyhliadková veža UFO a bratislavské mosty. Na Primaciálnom námestí je v čase 18:00 – 21:30 pripravený program pre širokú verejnosť.

Návštevníci a návštevníčky si budú môcť vyrobiť lampášik z recyklovaných materiálov, vybicyklovať energiu na výrobu cukrovej vaty a pridať svoje symbolické svetlo k sviečkovému symbolu Hodiny Zeme.

Podujatím bude sprevádzať člen skupiny Fragile Vilo Csontos, bubnová šou Rytmika a mladí hudobníci zo zoskupenia Virtuoso.

Počas zhasnutia dominánt mesta, v čase 20:30 – 21:30, sú Bratislavčania a Bratislavčanky pozvaní/e na lampiónový sprievod v rytme La3No Cubano, ktorý odštartuje na Primaciálnom námestí a povedie historickým centrom s výhľadom na zhasnuté budovy späť k Starej radnici.

PROGRAM:
RYTMIKA – ORIGINÁLNA BUBNOVÁ ŠOU NIELEN NA ODPADE
VYBICYKLUJ SI SVOJU CUKROVÚ VATU
TVORIVÉ DIELNE – VYROB SI VLASTNÝ LAMPÁŠIK
UNIKÁTNY SLOVENSKÝ ORCHESTER VIRTUOSO
JEDINEČNÁ OHŇOVÁ ŠOU DREAMDANCERS
LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD
NOČNÁ CYKLOJAZDA
MODERUJE: ČLEN SKUPINY FRAGILE VILO CSONTOS

 

Podrobnosti

Dátum:
25. marca 2017
Čas:
18:00 - 21:30
Udalosť kategŕia:

Miesto konania

Bratislava
Primaciálne námestie 1
Bratislava, Slovenská republika 81101
+ Google Mapa