logo

Dobrovoľnícke ocenenie Srdce na dlani čaká na vaše nominácie

10171091_630495637025343_8689915000228473329_n.jpg

Srdce na dlani je ocenenie Bratislavského dobrovoľníckeho centra, ktoré smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva a k jeho rozvoju. Ide o ocenenie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (jednotlivcov aj kolektívov) a ich projektov za dobrovoľnícku činnosť, ktorú vykonávajú bez nároku na finančnú odmenu v prospech iných, v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja, ochrany životného prostredia, kultúry, výchovy a vzdelávania a pod.

Ide aj o ocenenie koordinátorov a koordinátoriek dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ako aj o ocenenie za výnimočný čin alebo iný prejav solidarity a motivovania k službe pre druhých.

Ocenenie sa udeľuje pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov, 5. decembra a Medzinárodného dňa koordinátorov dobrovoľníkov, 5. novembra. Ocenenie sa udeľuje v nasledovných kategóriách: 

– dlhodobá dobrovoľnícka pomoc organizácii
– dobrovoľníctvo v sociálnej oblasti
– dobrovoľníctvo v oblasti zdravotníctva
– dobrovoľníctvo v prospech životného prostredia
– dobrovoľníctvo v oblasti kultúry
– dobrovoľníctvo v oblasti vzdelávania
– dobrovoľnícky projekt roka
– podpora dobrovoľníctva
– koordinátor/ka dobrovoľníkov/čok

Oceňovanie Srdce na dlani 2016 sa tento rok uskutoční 12. decembra 2016. Je teda najvyšší čas na zasielanie vašich nominácií, aby komisia stihla vybrať kandidátov a my pre nich a pre vás všetko pripraviť. Tešíme sa na vaše nominácie!

Podľa Štatútu ocenenia Srdce na dlani 2016 vyplňte Nominačný hárok a zašlite ho najneskôr do 14. novembra 2016  e-mailom na sona(zavinac)dobrovolnictvoba.sk. Nominovať môžete ako jednotlivec aj ako skupina.

Tento rok po prvý krát môžete oceniť aj koordinátorov a koordinátorky dobrovoľníkov/čok. Veríme, že si takúto príležitosť na poďakovanie dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, koordinátorom a koordinátorkám nenecháte ujsť a prijmete aj pozvanie na slávnostné odovzdávanie cien, ktoré sa uskutoční dňa 12. decembra 2016 v Zrkadlovej sále v Primaciálnom paláci v Bratislave.

Viac informácií o ocenení i organizátoroch podujatia sa dozviete na zdrojovej webovej stránke Bratislavského dobrovoľníckeho centra.

logo_srdce-na-dlani


Možnosti podpory Bratislavy fotogenickej

Máme radi Bratislavu rovnako ako vy. Naše články a fotky ochotne ponúkame vám, našim čitateľkám a čitateľom, bezplatne, ale ako všetko, aj technické zázemie a čas na tvorbu obsahu stránky stoja peniaze. Aj najmenšia finančná podpora nám pomáha venovať sa webu a s ním aj Bratislave - viac a lepšie.
Podporiť nás môžete prostredníctvom prevodu na transparentný účet číslo SK6783300000002001245463 občianskeho združenia Bratislava fotogenická.
Ďakujeme.

posunúť na začiatok