Načítanie Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalost už prebehla.

Cyklovýlet: jesenná migrácia vtákov v nive rieky Moravy

4. septembra 2018, 8:00 - 17:00

Udalosť navigácia

Koniec leta je obdobím, kedy sa z nášho územia začínajú sťahovať vtáky na svoje zimoviská na juh. Mnohokrát sa zdržujú aj v skupinkách či väčších počtoch na miestach, kde sa kŕmia, odpočívajú a pripravujú sa na svoj ďaleký let.

Jedným z takýchto miest je aj niva rieky Moravy a práve do jej okolia povedie aj trasa tohto cyklovýletu. Navštívite mokraď na rakúskej strane rieky Moravy a okrem vodných vtákov (bociany, husi, kačice, volavky, bahniaky) určite nad vašimi hlavami spozorujete viaceré letiace dravce (orliak morský, orol kráľovský, haja červená, haja tmavá, myšiak hôrny, sokol myšiar, možno aj sokol sťahovavý, či rároh), zo spevavcov nateraz zmĺknuté strnádky, či zahliadnete aj niektorého z ďatľov žijúcich v tomto území (tesár čierny, ďateľ veľký, ďateľ prostredný, ďateľ malý, žlna zelená, žlna sivá). Šťastie by ste však mohli mať najmä na vtáky na migrácii, napríklad na zaujímavé bahniaky (kalužiaky, cíbiky, močiarnice).

Miesto a čas stretnutia: 8. septembra 2018, 9. hod, Devínska Nová Ves, pri zástavke MHD Na Hriadkach
Dĺžka trvania: 5 – 6 hodín (9:00 – 15:00)
Trasa: nenáročná, terén rovinatý, cca 28 km, časť cesty ide po málo frekventovanej vedľajšej ceste, väčšina povedie po cyklochodníku, časť cesty vedie po nespevnenej ceste
Minimálny počet účastníkov: 10
Maximálny počet účastníkov: 30
Minimálna cena: 5 € / osoba
Cena pre deti do 12 rokov: 2 €; každé ďalšie dieťa: 1 € (cena neplatí pre skupiny detí: školy, záujmové krúžky..). Deti do 3 rokov zadarmo
Platba je možná len na mieste v hotovosti.
V cene je zahrnuté: sprevádzanie, zapožičanie ďalekohľadov a príručiek na určovanie vtáctva
V cene nie je zahrnuté: strava, prenájom bicykla

Prihlásenie je možné iba e-mailom na info@watching.sk, najneskôr 24 hodín pred konaním akcie. V prípade neskoršieho prihlásenia, iba v kombinácii telefonicky a e-mailom. Do e-mailu uveďte: meno, priezvisko, adresu a tel. číslo, počet osôb a ich vekovú kategóriu (do 12 rokov / dospelý). Predmet e-mailu: Cyklo Jesenná migrácia. Organizátori vám pošlú potvrdzujúci e-mail. Prihlásenie je záväzné.

Podrobnosti

Dátum:
4. septembra 2018
Čas:
8:00 - 17:00
Udalosť kategŕia:

Miesto konania

MHD Na Hriadkach
Na Hriadkach
Devínska Nova Ves, 84107 Slovenská republika